Styl eklektyczny w urządzaniu wnętrz

Styl eklektyczny jest jedną z odmian stylu nowoczesnego. Powstał w latach 30. XIX wieku, jednak od tamtego czasu przeszedł wiele przemian.

Urządzanie wnętrza w stylu eklektycznym nie należy do najłatwiejszych. Polega bowiem to na zestawianiu ze sobą elementów nowoczesnych z elementami starymi, pochodzącymi z poprzednich epok. Bardzo łatwo jest zatem o błąd i uzyskanie niepożądanego efektu.

Styl eklektyczny opiera się na kontrastowym zestawianiu ze sobą różnych stylistyk i dodatków. Chociaż właściwie wszystko jest tu dozwolone to jednak należy zachować ostrożność, by urządzane wnętrze w efekcie końcowym nie wyglądało jak stary magazyn.Najlepszą radą dla tych, którzy chcą urządzać wnętrze w stylu eklektycznym jest ta, aby łączyli ze sobą nie więcej niż dwa style.

Dzięki takiemu rozwiązaniu we wnętrzu będzie panował ład i wszystko będzie przemyślane. Nie ma natomiast żadnej zasady co do tego, co należy ze sobą zestawiać – tutaj panuje wręcz niczym nieograniczona dowolność. Warto jednak jest zaufać swojego gustowi i poczuciu dobrego smaku, aby uniknąć stylowych wpadek.

.

meble gabinetowe wrocław kanalizacja meble kuchenne poznań