Angielski styl urządzania wnętrz

  Styl angielski to przede wszystkim elegancja. Nie wiąże się ona jednak z przepychem i nachalnym luksusem, a jest wyważona i subtelna.

W stylu angielskim stawia się bowiem przede wszystkim na prostotę, wygodne rozwiązania i praktyczność. Współczesny styl angielski jest jedną z odmian i wywodzi się bezpośrednio ze stylu klasycznego.

  Urządzając wnętrze w stylu angielskim warto jest postawić na drewniane meble wykonane z dębu lub z drewna pochodzącego od drzew owocowych. Meble powinny być niewielkie i proste.

Całe wnętrze bowiem powinno bowiem sprawiać wrażenie przytulnego i rodzinnego. Styl angielski rezygnuje z ekskluzywnych dodatków i gadżetów, a w zamian za nie stawia na polne kwiaty, koronkowe serwetki i delikatne firanki.

  Dużą uwagę w stylu angielskim przywiązuje się także do wszelkich rękodzieł – warto jest przyozdobić wnętrze ręcznie malowanym obrazem, samodzielnie dzierganą serwetką czy uszytą zasłonką. Jeszcze lepiej będzie jeżeli taka ozdoba ma długą, rodzinną tradycję – jest to bardzo cenione w stylu angielskim.

     .

Kup dziecku filcowe pojemniki na zabawki cleoni Meble Bydgoskie